Menu

Governing Body Committee Members

A list of Governors is set out below:

 

NAME APPOINTING BODY END OF TERM OF OFFICE COMMITTEE MEMBERSHIP
      TLA AP PP RM

Attendance at GB and Committee Meetings - Sept 18-Mar 19

Mrs C Chevallier(Chair) LDBS Sept 2020     ✓  92%
Mrs L Edwards (Vice Chair) Holy Trinity PCC Mar 2020     100%
Miss F Lambe Headteacher   ✓   ✓  ✓ 100% 
Rev T Garrett Ex Officio n/a       100%
Mr M Hodges Parent Rep Mar 2021     73%
Mrs L Pickard Holy Trinity PCC Nov 2021       88%
Mrs J Hall LDBS Sept 2019     92%
Ms R Livesey Parent Rep Oct 2020  ✓       88%
Mr S Notman Co-opted Jul 2019       88%
Mrs E Ody LA Jul 2019     83%
Mr D La Bouchardiere Hampton Deanery Rep Oct 2020       100%
Mrs C Stebbings Holy Trinity PCC Sept 2019     50%
Ms C van den Broek Associate Member Oct 2019       100%
Mr J Wallace Hampton Deanery Rep Oct 2020     91%
Mrs L Hamerton Clerk n/a         100%
               

 

Key: Committees

 

AP – Admissions and Pastoral and Personal Development
PP – Pay and Personnel 
RM – Resources Management
TLA – Teaching Learning and Assessment

A reminder that term finishes on Tuesday 23rd July at 2.30pm. Wishing everyone a lovely Summer break.
Top